Biblioterapija
Biblioterapija je priznata socioterapijska i/ili psihoterapijska metoda koja putem književnoga djela pomaže kod čitatelja osvijestiti odnos međuovisnosti misli, emocija i životnih izbora. Temelji se na postavkama kognitivne psihoterapije te kao analitičku metodu rabi tzv. MED ciklus.
Kako većina emocija nastane iz misli koje mislimo, a na izbor misli možemo donekle utjecati, uvidom u mogućnost izbora misli, možemo posredno utjecati i na svoje emocije te na životne odluke i odabire koji su potaknuti emocijama. Literarna se biblioterapija, ukratko, bavi osvještavanjem i „vježbanjem“ mogućnosti izbora pozitivnih misli na temelju primjera iz književnosti.
Zahvaljujući metodi svi sudionici biblioterapijskih radionica mogu razgovarati o emocijama i životnim odlukama književnih likova te tako posredno, s potpuno sigurnoga mjesta u smislu razotkrivanja sebe, naučiti podosta o donošenju važnih odluka, izgradnji sampouzdanja i samopoštovanja te kako poboljšati i kvalitetu svojih osobnih životnih odabira.
Projekt “NEED2READ” je sufinanciran sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda te Ministarstva kulture i medija.
Sadržaj objavljenog materijala isključiva je odgovornost Otvorene medijske grupacije.
Sadržaj objavljivanih materijala isključiva je odgovornost Otvorene medijske grupacije
Izradu internetske stranice sufinancirala je Europska Unija iz Europskog socijalnog fonda
Izvršna direktorica: Anita Juka
Razvoj web-stranice: Creative Objective (design) & OHO Design (WP development)
Copyright © 2021 Otvorena medijska grupacija